2012 Juvenile Championship


The Thistle Curling Club was pleased to welcome the 2012 Optimist Alberta

Juvenile Curlers, March 2 - 4, 2012





                           Winners of the girls event were the Rocque Team:

                      Kelsey Rocque, Holly Jamieson, Kathleen Dunbar, Katie Roskewich


                      Winners of the boys event were the Steinke Team:

                      Tristan Steinke, Brett Winfield, Alex Wolfe, Brad Skytte

                     
                      Runner-up of the girls event, the Guenette Team:

                      Sara Guenette, Lauren Legan, Kelsey Soch, RAe-Lynn Beattie

                     
                      Runner-up of the boys event, the Kleibrink Team:

                      Kyler Kleibrink, Geoffe Nicholson, Colin Peterson, Chirs Sprinkhuysen



                                                        Click here for Win/Loss records for both boys and girls

                                    

                        

  Sara Guenette, Lauren Legan, Kelsey Soch, Rae-Lynn Beattie
                  Coach Lynn Legan (PCA A)

         
           

Kellie Henricks, Crystal Chabot, Danielle Schmiemann, Cheyanne Richards
                        Coach Jeff Henricks
(PCA B)

       


 McKenna Jones, Krista Shortridge, Kristen Drotar, Jamie Braybrook
           Coach Nadine Drotar
(SACA A) Okotoks Curling Club

        

Courtney Missikewitz, Dacey Brown, Nicole Aberle, Megan Moffat
                Coach Wayne Chyz (SACA B) Airdrie Curling Club

        

Kelsey Rocque, Holly Jamieson, Kathleen Dunbar, Katie Roskewich
                Coach Doug Hardy (NACA A) Saville Sports Centre

        

Marla Sherrer, Emilee Anderson, Julie Selvais, Marissa Shihur
                Coach  Martin Sherrer (NACA B) Lacombe Curling Club

        

Tristan Steinke, Brett Winfield, Alex Wolfe, Brad Skytte
                Coach Don Bourassa (PCA A)
        
        

Devin Burkitt, Dustyn Wozny, Trevor Vig, Tiegan Carver
                Coach Stan Burkitt (PCA B)

       

Spencer Higgs, Tyler Lautner, Mark Taylor, Benjamin Budzey
                Coach Doug Higgs (SACA A) Strathmore Curling Club


        

Kyler Kleibrink, Geoff Nicholson, Colin Peterson, Chirs Spinkhuysen
                Coach - Richard Kleibrink (SACA B) Okotoks Curling Club

        

Corey Leach, Dylan Theroux, Cody Leach, Braden Turner

                Coach Skip Wilson (not in picture) (NACA A) Lac La Biche

                Northern Coach Daniel Leach

        

Tim O'Shea, Brandyn Pope, Reegan Dewart, Bryce Pope

                Coach  Gary Pepper (NACA B) Ryley
               

     




Administration Login

Login

Password


www.rampinteractive.com